Alüminyum Doğramalar ve Profiller

Alüminyum doğrama ve profiller; yardımcı malzemelerdeki çeşitlilik ve ürünlerin dekoratif görünüşlere sahip olması gibi birçok sebepten ötürü tercih edilmektedir.

Alüminyum Standart Profiller

* Alüminyum köşebentler – L profiller
* Alüminyum köşebentler – L profiller
* Alüminyum I profiller
* Alüminyum U profiller
* Alüminyum T profiller
* Alüminyum ekstrüzyon profiller

Alüminyum Profil Çeşitleri

* Kaplamasız profiller: Profil yüzeyine herhangi özel bir işlem uygulanmaz.
* Kaplamasız profiller: Profil yüzeyine herhangi özel bir işlem uygulanmaz.
* Eloksallı profiller: Profiller, renkli yada renksiz olarak eloksal kaplanabilir. Eloksal öncesinde, istendiği takdirde, Mekanik Yüzey İşlemleri olan saten desen veya zımparalı desen veya parlatma işlemleri yapılabilir. istenirse, kimyasal olarak uygulanan matlaştırma (E6) işlemi ile yüzeye mat görünüm verilebilir.
* Boyalı profiller: Kendi tesisimizde, istenilen renkte, elektrostatik toz boyama yöntemiyle ve TSE ve Bayındırlık esaslarına uygun olarak, profiller, belirlenen renklere boyanabilir.

Pencere Sistemleri:

Kullanılan profillerin ısı yalıtım ihtiyacına göre, ısı izolasyonlu ve izolasyonsuz tipleri vardir. Kullanılacağı iklim şartlarına ve teknik şartnamesinde öngörülen ısı yalıtım taleplerine göre, farklı ısı bariyerli profiller kullanılabilir. Doğrama sistemi içine değişik mimari çözümlere imkan verecek tarzda içeri, dışarı, 90 derece açılır, vasistas, her iki türlü veya sürme açılabilir kanatlar tasarlanabilir. Mimari görünüş açısından da, dışardan bakıldığında görünmeyen gizli kanat, içeriden bakıldığında taşıyıcı profillerle aynı düzlemde kalan gizli menteşeli veya klasik dilli kanat gibi alternatifler sağlanabilir.

Kapı Sistemleri

Kullanılan profillerin, ısı yalıtım ihtiyacına göre, ısı izolasyonlu ve izolasyonsuz tipleri vardır. Kullanılacağı iklim şartlarına ve teknik şartnamesinde öngörülen ısı yalıtım taleplerine göre, farklı ısı bariyerli profiller kullanılabilir. Doğrama sistemi içine değişik mimari çözümlere imkan verecek tarzda içeri, dışarı, sürme veya vasistas açılabilir, yatayda veya düşeyde katlanır, manuel döner olmak üzere her tür ihtiyaca cevap verebilir şekilde tasarlanabilir.